kpilogo shields

Using the techniques of wide-angle X-ray diffraction (WAXD) and small-angle X-ray scattering (SAXS), the morphology of polyimide thin films thermally imidized from several photosensitive polyimide (PSPI) precursors has been investigated and compared with that of the thin films prepared from the corresponding poly(amic acid) precursors: poly(4,4'-oxydiphenylene pyromellitimide) (PMDA-ODA), poly(p-phenylene biphenyltetracarboximide) (BPDA-PDA) and poly(4,4'-oxydiphenylene benzophenonetetracarboximide) (BTDA-ODA). The WAXD results indicate that regardless of the precursor origin, the BTDA-ODA polyimide is amorphous, whereas the other polyimides exhibit a molecular order. For both the PMDA-ODA and the BPDA-PDA, the molecular order is relatively higher in the films prepared from the PSPI precursors than in those from the corresponding poly(amic acid)s, indicating that during thermal imidization, the photosensitive groups play an important role to improve the mobility of the polymer chains, which may be critically needed to make better molecular packing, in spite of their bulkiness having the potential to hinder the molecular packing. In Lorentz-corrected SAXS analyses, a long period (130-156/~ mean periodicity) was observed for all the polyimides except the PMDA-ODA. In particular, the microstructure in the BPDA-PDA could be described by an extended chain-based two-phase (ordered and less ordered phase) model with diffuse boundaries because of its high chain rigidity. In addition, the Guinier SAXS analyses indicate the presence of voids in all the polyimide films, regardless of the precursor origin. The size of voids was 251-349/~ in radius, depending upon the type of polyimide

Посилання на статтю:

X-ray scattering studies of thin films of photosensitive polyimides / M. Ree and T. L. Nunes // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 1148-1156.

X-ray scattering studies of thin films of photosensitive polyimides - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.