kpilogo shields

The mechanical properties of a series of polyamide materials (nylon 6,12, nylon 11, nylon 12 and nylon 12,12) were investigated using triblock copolymers of the type styrene-(ethylene-co-butene)-styrene (SEBS) and a maleic anhydride (MA) functionalized version (SEBS-9-MA). The results have been compared with the behaviour reported for nylon 6 and nylon 6,6 in our previous work. A much lower concentration of the maleated elastomer (SEBS-9-MA) was required for effective toughening of these polyamides with higher CHjNHCO ratios. This is believed to be a consequence of the inherently more ductile polyamide matrix as the methylene content of the nylon material increases. Further evidence of this was given by the trends in the ductile-brittle transition temperature of the various binary blends of these polyamides with SEBS-g-MA. Transmission electron microscopy techniques used for investigating the morphology generated in these blends showed that ternary blends of nylon x (monofunctional) materials (nylon 11 and nylon 12) yielded regular, spherical rubber particles with a continuously varying particle size as the proportion of SEBS and SEBS-g-MA in the rubber phase was changed, while ternary blends of nylon x,y (difunctional) materials (nylon 6,12 and nylon 12,12) yielded rubber particles with varying levels of complexity and size depending on the SEBS-9-MA/SEBS ratio. Such differences in the blend morphology between nylon x and nylon x,y materials have been attributed to differences in the basic chemical structure of these polyamides. The existence of critical limits on the rubber particle size for toughening these blends was also explored.

Посилання на статтю:

Mechanical behaviour and morphology of toughened aliphatic polyamides / B. Majumdar*, H. Keskkula and D. R. Pault // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 1399-1408.

Mechanical behaviour and morphology of toughened aliphatic polyamides - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).