kpilogo shields

A simple technique of thermal graft copolymerization of glycidyl methacrylate (GMA) on argon plasma pretreated poly(tetrafluoroethylene) (PTFE) films or low density polyethylene (LDPE) films with simultaneous lamination of the two films was demonstrated. The effect of crosslinking agent on the adhesion strength of the PTFE/PTFE interface was also investigated. The simultaneous thermal grafting and lamination process was carried out under atmospheric conditions and in the complete absence of a polymerization initiator. The surface structure and composition of the graft copolymerized PTFE and LDPE films from either self-delamination in acetone or mechanical delamination were studied by X-ray photoelectron spectroscopy (XPS). The efficiency of surface graft copolymerization and lamination was found to be strongly dependent on the plasma pretreatment time of the substrate, graft concentration, thermal grafting/lamination temperature and time. T-peel adhesion strengths of about 0.9 and 1.7 N cm -1 were achieved for the PTFWGMA/PTFE assemblies in the absence and presence, respectively, of the crosslinking agent, triallyl-1,3,5benzenetricarboxylate (TBTC). The T-peel adhesion strength of the LDPE/GMA/LDPE assembly, on the other hand, can reach about 2.6 N cm-1 in the absence of TBTC. XPS analysis of the mechanically assembly and the PTFEIGMA + 2 ~01% TBTClPTFE delaminated surfaces suggests that the failure mode of the PTFEIGMAFTFE assembly is adhesional in nature, and that of the LDPE/GMA/LDPE assembly is cohesive

Посилання на статтю:

Thermal graft copolymerization with concurrent lamination of low density polyethylene and poly(tetrafluoroethylene) films / M.C. Zhang, E.T. Kanga, K.G. Neoh, H.S. Hanb, K.L. Tanb // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 299–305.

Thermal graft copolymerization with concurrent lamination of low density polyethylene and poly(tetrafluoroethylene) films - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.