kpilogo shields

The syndiotacticity-rich (syndiotactic diad content of 57-65%) high molecular weight (number-average degree of polymerization of 4500-20 000) poly(viny1 alcohol) (PVA) microfibrillar fiber was directly produced via the saponification reaction of poly(viny1 pivalate) (PVPi) by controlling structural factors such as molecular weight and stereoregularity of PVA chains, and appetence between PVA and solvent without existing spinning procedures. By examining and observing the changes of flow birefringence, shear viscosity of reaction solution, degree of saponification, and shape of reaction product during the saponification reaction, the following novel formation mechanism of high strength microfibrillar PVA fiber is proposed. As PVPi converts into syndiotactic PVA by means of saponification using saponifying agents containing water, an oriented gel structure appears first by the interaction between water and hydroxyl groups of syndiotactic PVA formed during the saponification reaction, and then the microfibrillar structure is formed by the collapse of water-PVA interbridges and the resultant chain packing between syndiotactic PVA molecules. The larger the syndiotacticities of both PVPi and PVA, the higher the molecular orientation and the smaller the hydroxyl groups in P(VPi-VA) copolymer needed for in situ fibrillation. The well oriented microfibrillar PVA fiber prepared by such a manner had irregular cross-sections, needle-point-like ends, accumulated ultrafine microfibril structure.

Посилання на статтю:

In situ fibrillation of poly(viny1 alcohol) during saponification of poly(viny1 ester) (I). Chemorheological and morphological investigations of in situ fibrillation / Won Seok Lyoo, Wan Shik Ha // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 497–505.

In situ fibrillation of poly(viny1 alcohol) during saponification of poly(viny1 ester) (I). Chemorheological and morphological investigations of in situ fibrillation - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.