kpilogo shields

EPDM containing dicyclopentadiene (DCPD) as diene monomer was hydroborated with 9-borabicyclo(3.3.1)nonane (9-BBN). The subsequent amination with monochloroamine was expected to result in EPDM with primary amine groups. The conversion of the residual unsaturation of DCPD of EPDM was complete, but the chemical structure of the amine-modified EPDM could not be fully elucidated. Hydrogenated DCPD (DCPDH), the low-molecular-weight analogue of DCPD incorporated in EPDM, was also hydroborated and aminated and the resulting product was isolated and extensively characterized. It was shown to consist of DCPDH coupled to 9-BBN via the B-atom with an NH unit inserted in one of the B–C bonds of the 9-BBN unit. The product is in fact a zwitterion RR'B-(OH)NH+R'', which converts to the neutral RR'BNHR'' upon dehydration. Using the analytical data of the low-molecular-weight product it was deduced that a similar structure is present in the amine-containing EPDM. Surprisingly, both amine-modified EPDM and DCPDH reacted as primary amines; for example, in the presence of anhydrides imides were formed. Finally, application of the amine-containing EPDM resulted in compatible blends of EPDM with poly(styrene-co-maleic anhydride).

Посилання на статтю:

Hydroboration/amination of EPDM with dicyclopentadiene as diene monomer / Martin van Duin, Luc Leemans, Marcel Neilen // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 1001–1009.

Hydroboration/amination of EPDM with dicyclopentadiene as diene monomer - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.