kpilogo shields

A new method for increasing fracture toughness of brittle thermoplastic-modified thermosets by using triblock copolymers has been successfully investigated. The selected systems were polyphenylene ether (PPE)- and polyetherimide (PEI)-modified epoxy networks. Our choice was restricted to available commercial copolymers possibly with some chemical modifications. PPE presents the substantial advantage of having a negative enthalpy of mixing with polystyrene. The maleic anhydride-modified poly(styrene-b-ethylene-co-butene-b-styrene) triblock copolymer, containing an immiscible elastomer central block, was then selected. The reactivity of succinic anhydride functions towards primary amines was used to graft on ethylene-co-butene blocks, chains which are miscible or able to react with the growing epoxy network. The two problems encountered with PEI is that PEI is not miscible with any other polymer and that a commercial triblock with a PEI block does not actually exist. The only copolymer commercially available is a poly(etherimide-b-dimethylsiloxane) segmented copolymer, with elastomer segments which are known to be strongly immiscible with any components. In order to obtain the characteristics of the required compatibilizer, the poly(caprolactone-b-dimethylsiloxane-b-caprolactone) triblock copolymer was associated since (a) the polydimethylsiloxane elastomer central block is chemically identical to the elastomer segment of the previous copolymer, and (b) the polycaprolactone blocks are totally miscible with epoxy. For both thermoplastic-modified epoxy networks, spectacular mechanical reinforcements were measured with only 10%b.w. thermoplastic as a result of interfacial activities of selected compatiblizing systems, with a relative enhancement of fracture toughness close to 50% with around 1% of copolymer. The positive effects on mechanical properties always result from the same causes: large decrease of the particle size (submicron size) and formation of a copolymer-rich interphase characterized by a micromechanical transition in mechanical spectroscopy.

Посилання на статтю:

Use of block copolymers to control the morphologies and properties of thermoplastic/thermoset blends / E. Girard-Reydet, H. Sautereau, J. P. Pascault // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 1677–1687.

Use of block copolymers to control the morphologies and properties of thermoplastic/thermoset blends - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).