kpilogo shields

The phase-separated structure and molecular mobility for core-shell type polymer particles composed of poly(butyl acrylate) (PBA) and poly(methyl methacrylate) (PMMA) have been examined by high-resolution solid-state 13 C n.m.r. spectroscopy. These types of polymer particles were prepared by the two-step emulsion polymerization of BA and MMA in the presence or absence of ally methacrylate (AMA) as a crosslinking agent. The analysis of the 1 H– 13C cross polarization process has revealed that molecular mobility of the main-chain of PBA is significantly restricted for sample BA2M prepared in the presence of 1.6 wt% AMA. 1 H spin–lattice relaxation time measurements in the rotating frame have also revealed that the PBA and PMMA phases are phase-separated in a scale of several nm for the polymer particles. Furthermore, the 1 H spin diffusion process, measured by the combined pulse sequence of the Goldman–Shen pulse sequence and the CP process, has been successfully analyzed in terms of the equation derived by the simple two-spin cross relaxation theory. The time constant TSD for the 1 H spin diffusion between two polymers obtained through this analysis has been found to be a useful parameter to elucidate the phase-separated structure. On the basis of these results, it is concluded that the PBA/PMMA polymer particles have a rather incompletely phase-separated core-shell type structure but the addition of an appropriate amount of AMA improves such a structure by confining the distribution of PMMA domains around the surface of the polymer particles probably as a result of the preferential crosslinking in the PBA phase.

Посилання на статтю:

Structural analysis of core-shell type polymer particles composed of poly(butyl acrylate) and poly(methyl methacrylate) by high-resolution solid-state 13C n.m.r. spectroscopy / Masato Ishida, Junji Oshima, Kunio Yoshinaga, Fumitaka Horii // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3323–3329.

Structural analysis of core-shell type polymer particles composed of poly(butyl acrylate) and poly(methyl methacrylate) by high-resolution solid-state 13C n.m.r. spectroscopy - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.