kpilogo shields

The fracture properties of blends of poly(butylene terephthalate), PBT, with acrylonitrile-butadiene-styrene materials, ABS, compatibilized by a methyl methacrylate–glycidyl methacrylate–ethyl acrylate terpolymer, MGE, have been characterized by Izod impact and singleedge notch, three-point bend (SEN3PB) type tests. The impact properties have been shown to be very sensitive to specimen thickness and mildly sensitive to notch sharpness. Blends containing 30 wt% ABS and molded into 3.18 mm samples are super tough in the absence of a compatibilizer; however, 6.35 mm specimens require higher ABS contents and compatibilization to achieve significant toughness. Low quantities of MGE (1 wt%) are required to produce super tough blends of 6.35 mm thickness; whereas, higher quantities of MGE result in a decrease in the impact strength. A dual mode of deformation during Izod impact testing has been observed for uncompatibilized blends molded into 6.35 mm samples where brittle failure occurs in the region of fracture initiation and ductile failure occurs in the region of crack termination. Similarly, a more brittle mode of failure occurs for SEN3PB samples with long ligament lengths and ductile failure for samples with short ligament lengths. The distance a crack can propagate and the size of the stress whitened zone created during Izod impact testing have been shown to be related to the impact properties determined by Izod and SEN3PB tests.

Посилання на статтю:

Fracture behavior of PBT–ABS blends compatibilized by methyl methacrylate–glycidyl methacrylate–ethyl acrylate terpolymers / W. Hale, H. Keskkula, D.R. Paul // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3353–3365.

Fracture behavior of PBT–ABS blends compatibilized by methyl methacrylate–glycidyl methacrylate–ethyl acrylate terpolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.