kpilogo shields

Water and solute or drug transport in crosslinked polymeric materials was investigated to determine the effects of polymer morphology, composition and solute properties on transport behavior. Two crosslinked polymer systems, poly(2-hydroxyethyl methacrylate-co-methyl methacrylate) (P(HEMA-co-MMA)) and poly(vinyl alcohol) (PVA), were used in water transport and solute release experiments. Structural parameters of the polymers investigated in this work included the initial polymer molecular weight, the nominal crosslinking ratio, and the copolymer composition. Swelling rates, water diffusion coefficients and the diffusional Deborah number, De, were used to characterize the water uptake process. Swelling rates correlated well with the polymer network mesh sizes; the slowest rate of water uptake was observed in P(HEMA-co-MMA) samples containing large quantities of methyl methacrylate. Initial crosslinking ratios had a sizable effect on water uptake in crosslinked PVA samples but not in the P(HEMA-co-MMA) polymers. Drug release rates, drug diffusion coefficients and the swelling interface number, Sw, were used to characterize solute transport. Release experiments were conducted using eight solutes: theophylline, triamterene, oxprenolol HCl, buflomedil HCl, vitamin B 12, dextran, inulin and myoglobin. Release rates decreased with increasing solute molecular weight. A molecular weight cut-off, beyond which drug release was greatly hindered by the hydrogel mesh size, was established for each polymer tested.

Посилання на статтю:

Mechanisms of solute and drug transport in relaxing, swellable, hydrophilic glassy polymers / Christopher S. Brazel, Nikolaos A. Peppas // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3383–3398.

Mechanisms of solute and drug transport in relaxing, swellable, hydrophilic glassy polymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.