kpilogo shields

The effect of adding diblock copolymer poly(styrene-b-4-vinylpyridine) (P(S-b-4VPy), to immiscible blends of syndiotactic polystyrene (sPS)/thermoplastic polyurethane (TPU) on the morphology, thermal transition, crystalline structure, and rheological and mechanical properties of the blends has been investigated. The diblock copolymer was synthesized by sequential anionic copolymerization and was melt-blended with sPS and TPU. Scanning electron microscopy (SEM) showed that the added block copolymer reduced the domain size of the dispersed phase in the blends. Differential scanning calorimetry (DSC) and wide-angle X-ray diffraction (WAXD) revealed that the extent of compatibility between sPS and TPU affected the crystallization of the sPS in the blends. Tensile strength and elongation at break increased, while the dynamic modulus and complex viscosity decreased with the amount of P(S-b-4VPy) in the blend. The compatibilizing effect of the diblock copolymer is the result of its location at the interface between the sPS and the TPU phases and penetration of the blocks into the corresponding phases, i.e. the polystyrene block enters the noncrystalline regions of the sPS, and the poly(4-vinylpyridine) block interacts with TPU through intermolecular hydrogen bonding.

Посилання на статтю:

Syndiotactic polystyrene/thermoplastic polyurethane blends using poly(styrene-b-4-vinylpyridine) diblock copolymer as a compatibilizer / Shengqing Xu, Bin Chen, Tao Tang, Baotong Huang // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3399–3406.

Syndiotactic polystyrene/thermoplastic polyurethane blends using poly(styrene-b-4-vinylpyridine) diblock copolymer as a compatibilizer - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.