kpilogo shields

In this paper, the curing of an unsaturated polyester resin catalysed with methyl ethyl ketone peroxide (MEKP) and cobalt octoate as the promoter, is studied at different heating rates. Given the non-symmetrical shape of differential scanning calorimetry (DSC) curves, it has been assumed that they would represent two independent reactions. The objective of this work has been to obtain a set of kinetic parameters for each DSC peak, which describe the overall cure process, using an empirical kinetic model of the form: da ¼ yk1 f (a1 ) þ (1 ¹ y)k2 f (a2 ) dt where y is the fraction corresponding to the heat released during the first reaction, and k i represents the rate constant for each process whose temperature dependence is an Arrhenius-type equation. With regard to f(a), two different kinetic functions have been employed: (1 ¹ a) n and a m(1 ¹ a) n. The corresponding software to compute the degree of conversion a 1 and a 2, and the kinetic parameters, has been developed. The kinetic parameters obtained considering two independent reactions and an autocatalysed function f(a), fit better than the DSC experimental data (da/dt,T) exp, than those obtained when a single kinetic process is considered. The activation energies for each process are in accordance with tabulated values for typical free-radical polymerizations, induced by redox and thermal decomposition of the peroxides.

Посилання на статтю:

Kinetic analysis of an asymmetrical DSC peak in the curing of an unsaturated polyester resin catalysed with MEKP and cobalt octoate / J.L. Martı́n // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3451–3462.

Kinetic analysis of an asymmetrical DSC peak in the curing of an unsaturated polyester resin catalysed with MEKP and cobalt octoate - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.