kpilogo shields

Amorphous films of poly(ethylene 2,6-naphthalate) (PEN) were drawn isothermally at 145°C up to the desired draw ratios mainly to study structure formation during uniaxial drawing by differential scanning calorimetry and to characterise the shrinkage behaviour of the drawn films with or without heat treatment. During drawing, a rigid phase structure is induced and the amount of induced rigid phase structure is linearly related to the square root of the extra first strain invariant. The stress–strain curves are characterised by a necking behaviour and the end of the yielding or necking is reached when the amount of induced rigid phase is attaining 50%. The stretching behaviour of PEN is characterised more by the strain induced rigid phase formation (SIRP) than by the stress or strain induced crystallisation. The shrinkage behaviour is characterised by two regimes. A first one for draw ratios below the necking behaviour where the films shrink back to their original length for temperatures between 100 and 140°C with a mid-value of 120°C, corresponding to the glass transition temperature of the amorphous phase. The second regime, for draw ratios above the necking behaviour is characterised by a shrinkage behaviour for temperatures between 120 and 160°C, with a mid-value of 140°C, corresponding to the transition temperature of the induced rigid phase structure. In this regime, the films never shrink back below the draw ratio after necking and a linear relation between the initial draw ratio and the final draw ratio after shrinkage is obtained. A heat treatment of the oriented films with fixed ends stabilises the induced structures and the shrinkage of these heat-set films is zero for temperatures up to the heat-setting temperature.

Посилання на статтю:

Shrinkage behaviour of uniaxially drawn poly(ethylene 2,6-naphthalate) films / G. Schoukens, M. Verschuere // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3753–3761.

Shrinkage behaviour of uniaxially drawn poly(ethylene 2,6-naphthalate) films - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.