kpilogo shields

The effects of various reaction parameters on the styrene miniemulsion polymerizations stabilized by nonylphenol polyethoxylate with an average of 40 ethylene oxide units per molecule (NP-40) and dodecyl methacrylate (DMA) at 80°C were investigated. These parameters include the concentrations of DMA ([DMA]), NP-40 ([NP-40]), sodium persulfate ([SPS]), and 2,2 0 -azobisisobutyronitrile ([AIBN]). A water-insoluble dye was also incorporated into the reaction system to gain a better understanding of the related particle nucleation mechanisms. The polymerization rate decreases with increasing [DMA], whereas it increases with increasing [NP-40], [SPS] and [AIBN]. Several competitive events (e.g. coalescence among the monomer droplets, nucleation in the monomer droplets and micelles, formation of particle nuclei in water, and particle growth) occur simultaneously in the course of polymerization. This is due to the fact that the steric stabilization effect provided by NP-40 is greatly reduced at 80°C and the CMC of the miniemulsion is far below the NP-40 concentrations used in this work. Mixed modes of particle nucleation are operative in this reaction system, but monomer droplet nucleation becomes more important by increasing [DMA] or decreasing [NP-40], [SPS] and [AIBN].

Посилання на статтю:

Kinetics of styrene miniemulsion polymerization stabilized by nonionic surfactant/alkyl methacrylate / Chorng-Shyan Chern, Yuh-Cherng Liou // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3763–3772.

Kinetics of styrene miniemulsion polymerization stabilized by nonionic surfactant/alkyl methacrylate - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.