kpilogo shields

Toluene vapour sorption behaviours in syndiotactic polystyrene (SPS) film were measured at 25°C by the quartz crystal microbalance method. The sorption isotherm of this system was concave toward the pressure axis below the activity of toluene vapour (p/p0 ˆ 0.3), indicating a strong interaction between toluene vapour and sorption sites in the mesophase consisting of TTGG conformation. On the other hand, the sorption isotherm of toluene vapour in atactic polystyrene film showed a normal good solvent type and could be described by Flory–Huggins thermodynamics. In addition, the structural changes in SPS film by toluene vapour sorption were characterized by Infrared spectroscopy. The absorbance at 933 cm ⫺1, which is assigned to TTGG conformation, was found to be constant below p/p0 ˆ 0.3; however, it increased above p/p0 ˆ 0.3 and was saturated above p/p0 ˆ 0.6. These results showed that toluene vapours penetrated into the pre-existing sorption sites composed of TTGG conformation to form the clathrate structure (d form) below p/p0 ˆ 0.3. Furthermore, in the range of p/p0 ˆ 0.3–0.6, the sorption of toluene vapour could induce a large increase in the ordered structure (d form), i.e., TTGG confirmation. The changes in the non-clathrate structure with toluene (a form) composed of TT conformation, could be characterized by the absorbance at 1222 cm ⫺1. It was confirmed that the a form could be also increased by toluene vapour sorption above p/p0 ˆ 0.4. The sorption enthalpy of toluene vapour (DHs), estimated from sorption isotherms showed a negative value below p/p0 ˆ 0.6, but showed a positive value above p/p0 ˆ 0.6, even though the polymer–good solvent pair. This result also supports the structural organization in SPS film by toluene vapour sorption.

Посилання на статтю:

The structural organization in syndiotactic polystyrene film induced by toluene vapour sorption / Kimiaki Tsutsui, Toshiyuki Katsumata, Yusuke Yamamoto, Hiroki Fukatsu, Hiroaki Yoshimizu, Takatoshi Kinoshita, Yoshiharu Tsujita // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3815–3819.

The structural organization in syndiotactic polystyrene film induced by toluene vapour sorption - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.