kpilogo shields

Toluene vapour sorption behaviours in syndiotactic polystyrene (SPS) film were measured at 25°C by the quartz crystal microbalance method. The sorption isotherm of this system was concave toward the pressure axis below the activity of toluene vapour (p/p0 ˆ 0.3), indicating a strong interaction between toluene vapour and sorption sites in the mesophase consisting of TTGG conformation. On the other hand, the sorption isotherm of toluene vapour in atactic polystyrene film showed a normal good solvent type and could be described by Flory–Huggins thermodynamics. In addition, the structural changes in SPS film by toluene vapour sorption were characterized by Infrared spectroscopy. The absorbance at 933 cm ⫺1, which is assigned to TTGG conformation, was found to be constant below p/p0 ˆ 0.3; however, it increased above p/p0 ˆ 0.3 and was saturated above p/p0 ˆ 0.6. These results showed that toluene vapours penetrated into the pre-existing sorption sites composed of TTGG conformation to form the clathrate structure (d form) below p/p0 ˆ 0.3. Furthermore, in the range of p/p0 ˆ 0.3–0.6, the sorption of toluene vapour could induce a large increase in the ordered structure (d form), i.e., TTGG confirmation. The changes in the non-clathrate structure with toluene (a form) composed of TT conformation, could be characterized by the absorbance at 1222 cm ⫺1. It was confirmed that the a form could be also increased by toluene vapour sorption above p/p0 ˆ 0.4. The sorption enthalpy of toluene vapour (DHs), estimated from sorption isotherms showed a negative value below p/p0 ˆ 0.6, but showed a positive value above p/p0 ˆ 0.6, even though the polymer–good solvent pair. This result also supports the structural organization in SPS film by toluene vapour sorption.

Посилання на статтю:

The structural organization in syndiotactic polystyrene film induced by toluene vapour sorption / Kimiaki Tsutsui, Toshiyuki Katsumata, Yusuke Yamamoto, Hiroki Fukatsu, Hiroaki Yoshimizu, Takatoshi Kinoshita, Yoshiharu Tsujita // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3815–3819.

The structural organization in syndiotactic polystyrene film induced by toluene vapour sorption - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.