kpilogo shields

A series of the ruthenium(II) complex and viologen-containing partially quaternized poly(1-vinylimidazole)s with various degrees of quaternization (RuVQPIms) and various lengths of the alkyl side-chains [CnRuVQPIms:n ˆ 4(butyl),8(octyl),12(dodecyl),16(hexadecyl)] have been synthesized and characterized using UV–Vis absorption and luminescence spectroscopies. The effects of quaternization and length of the alkyl side-chains on the photosensitized charge separation using these metallopolymers have been investigated in methanol. The photosensitized charge separation reaction took place through an intrapolymer process for all systems. In the cases of the RuVQPIms having a low degree of quaternization and short alkyl side-chain, the initial rate of the viologen radical formation linearly depended on the polymer concentration with two stages, while the RuVQPIm having a high degree of quaternization and long alkyl side-chain showed only one-stage dependence. Further, the rate of the second stage was larger than that of the first stage. The dependence with two stages would be caused by aggregation at a high polymer concentration through the interpolymer van der Waals interaction. The stronger interaction induced by increases in the number and length of the alkyl side-chains on the polymer backbone decreased the flexibility of the viologen residues; consequently, the enhancement of the rate in the second stage was not observed.

Посилання на статтю:

Photosensitized charge separation using ruthenium(II) complex and viologen-containing polymers — effects of quaternization and length of alkyl side-chain / Masahiro Suzuki , Mutsumi Kimura, Kenji Hanabusa, Hirofusa Shirai // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 3971–3978.

Photosensitized charge separation using ruthenium(II) complex and viologen-containing polymers — effects of quaternization and length of alkyl side-chain - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.