kpilogo shields

The controlled radical polymerization of methyl methacrylate (MMA) and 2-hydroxy ethyl methacrylate (HEMA) were successfully performed at ambient temperature. MMA was polymerized in acetonitrile with ethyl-2-bromopropionate (EPN-Br)/CuCl/2, 2 0 -bipyridyl (bpy) at 40°C. The final polymer was with a narrow molecular weight distribution (Mw/Mn < 1.5) and controllable molecular weight. The controllable nature might have been contributed mainly by the high value of dielectric constant of acetonitrile. The bulk polymerization of HEMA, a monomer with a high value of dielectronic constant, can be well controlled with EPN-Br/CuCl/ bpy at 20°C. The halogen terminated PMMA and PSt were then used as macroinitiators to copolymerize with some other monomers. As a result, some block copolymers, such as PMMA-b-PSt, PMMA-b-PHEMA and PSt-b-PHEMA, were synthesized.

Посилання на статтю:

Polymer Communication Controlled radical polymerization of methacrylates at ambient temperature and the synthesis of block copolymers containing methacrylates / Xiao-song Wang, Ning Luo, Sheng-kang Ying // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 4157–4161.

Polymer Communication Controlled radical polymerization of methacrylates at ambient temperature and the synthesis of block copolymers containing methacrylates - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.