kpilogo shields

Processing of a SMA/PMMA blend through a capillary results in a complex change of phase behaviour with deformation rate. Both deformation induced demixing and remixing are observed. This complex phase behaviour as a function of apparent shear rate, is in qualitative agreement with experimental and theoretical results found for a polystyrene/poly vinyl methyl ether (PS/PVME) blend (Fernandez ML, Higgins JS, Horst R, Wolf BA. J. Polym. Sci. Polym. Lett. 1995;36(1)). In addition a different tongue shaped area of partially demixed material is observed in the current work (type b). This sample appearance is proposed to be related to the occurrence of vortices near the entrance of the capillary. This is a phenomenon which only occurs in contraction flow experiments. Pure shear rheological experiments, such as parallel plate or cone and plate, will not show such behaviour. The deformation induced demixing is spinodal phase separation. This is concluded from light microscopy experiments and via reheating experiments, showing that the blend needed only 15–25 s to remix. Preliminary results suggest that in addition to shear, elongation can cause dramatic changes in the blend phase behaviour. Capillary experiments are difficult to interpret because of the combination of shear, elongation, pressure and viscous heating. However, industrial scale blend processing such as injection moulding shows similar complexity. Hence capillary measurements are the best comparable small scale experiment. Future experiments will focus on modifying the capillary geometry, in order to discriminate between the influence of shear and elongation.

Посилання на статтю:

Change of phase behaviour of SMA/PMMA blends during processing at high deformation rates / N.J.J. Aelmans, V.M.C. Reid, J.S. Higgins // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 5051–5062.

Change of phase behaviour of SMA/PMMA blends during processing at high deformation rates - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.