kpilogo shields

Thermoplastic hydrogels of alternating multiblock copolymers, consisting of poly(ethylene glycol) (PEG) and poly(l-lactic acid) (PLLA), were synthesized. Dicarboxylated oligomeric PLLAs were synthesized by the condensation reaction of l-lactic acid in the presence of succinic acid. Changing the feed ratio of l-lactic acid to succinic acid controlled PLLA molecular weights. Alternating multiblock copolymers with different block lengths of PEG and PLLA were obtained from the polycondensation reaction between PEG and dicarboxylated-PLLA in the presence of dicyclohexyl carbodiimide and N-dimethyl aminopyridine as catalysts. The chemical compositions of dicarboxylated PLLAs and multiblock copolymers were verified by 1H-NMR and FT-IR, and the molecular weight and distribution were measured by gel permeation chromatography. DSC thermograms showed that there existed a high degree of phase mixing, as well as microphase separation in the multiblock copolymer, demonstrated by a large Tg peak from the amorphous phase-mixing domain and a small Tm peak from crystalline microdomains of the PLLA component. The block copolymers with low molecular weights were water-soluble and clouded at a temperature which is associated with a lower critical solution temperature (LCST) phenomonon. However, the high molecular weight polymers could swell in water and their optical transparency was influenced by temperature. This observation can be attributed to an enhanced hydrophobic interaction between hydrophobic moieties in the polymer chains, caused by an increase in temperature. The weight swelling ratio (absorbed water/polymer) of the polymers was controlled by polymer composition and molecular weight. These block copolymers may offer potential for applications in drug delivery and various other biomedical projects.

Посилання на статтю:

Synthesis and characterization of poly(ethylene glycol)/poly(l-lactic acid) alternating multiblock copolymers / Kang Moo Huh, You Han Bae // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 6147–6155.

Synthesis and characterization of poly(ethylene glycol)/poly(l-lactic acid) alternating multiblock copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.