kpilogo shields

The cellulose solutions in N-methyl-morpholine-N-oxide (MMNO)/H2O were prepared. The cellulose concentration was varied from 5 to 25 wt.%. The mole ratio of water to MMNO was fixed at 0.8 and propyl gallate (,1 wt.%) was added as an antioxidant. To observe the anisotropic phase formation, polarized light microscopy, DSC, dynamic rotational rheometry and capillary rheometry experiments were performed. Polarized light micrographs revealed anisotropy for the cellulose solutions of 20 wt.% and higher concentrations. The anisotropy become clearer when sheared. It was difficult to detect the isotropic transition temperature and concentration from DSC and dynamic viscosity. In capillary rheometry measurements, however, both viscosity drop at the anisotropic to isotropic transition concentration and flow activation energy change at the transition temperature were observed. The phase transition temperature and concentration were 958C–1008C and about 23 wt.%, respectively. Time–temperature superposition principle was applied successfully to the solutions below 20 wt.% concentration but failed for the solutions above 20 wt.% concentration. The largest deviation from superposition was found at 23 wt.% solution which was the critical concentration.

Посилання на статтю:

Rheological investigation on the anisotropic phase of cellulose–MMNO/H2O solution system / Sang Ouk Kim, Won Ju Shin, Hansol Cho, Byoung Chul Kim, In Jae Chung // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 6443–6450.

Rheological investigation on the anisotropic phase of cellulose–MMNO/H2O solution system - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.