kpilogo shields

Films of 1:1 blend and films non-blended were prepared from poly(l-lactic acid) (PLLA) and poly(d-lactic acid) (PDLA) with a solution casting method, and the mechanical properties and morphology of the films were investigated using tensile tests, dynamic mechanical relaxation measurements, polarizing optical microscopy, differential scanning calorimetry (DSC) and X-ray diffractometry. The tensile strength, Young’s modulus, and the elongation-at-break of 1:1 blend films were found to be higher than those of non-blended films when their weight-average molecular weight (Mw) was in the range 1 × 10 5 –1 × 10 6. The enthalpy of melting for stereocomplex crystallites in 1:1 blend films was higher than that of homo-crystallites when Mw of polymers was below 2 × 10 5, while this relationship was reversed when MW increased to 1 × 10 6. Spherulites formation was suppressed in 1:1 blend films, whereas large-sized spherulites with radii of 100–1000 mm were formed for non-blended PLLA and PDLA films, irrespective of Mw. The mechanical properties of 1:1 blend films superior to those of non-blended films were ascribed to the micro-phase structure difference generated as a result of formation of many stereocomplex crystallites which acted as intermolecular cross-links during solvent evaporation of blend solution. On the contrary, non-blended films had larger-sized spherulites of less contacting area with the surrounding spherulites.

Посилання на статтю:

Stereocomplex formation between enantiomeric poly(lactic acid)s. XI. Mechanical properties and morphology of solution-cast films / H. Tsuji, Y. Ikada, // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 6699–6708.

Stereocomplex formation between enantiomeric poly(lactic acid)s. XI. Mechanical properties and morphology of solution-cast films - Завантажити.

 

Корисні статті

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.