kpilogo shields

Frequency-dependent dielectric measurements have been used to monitor and characterize the phase separation process in high-performance thermoplastic–thermoset blends of 2,6-dimethyl-1,4-phenylene ether (PPE) with an epoxy diglycidylether of bisphenol A (DGEBA) and 4,4-methylene bis(3-chloro-2,6-diethylamine) (MCDEA). The systems studied are 30, 45 and 60% PPE/DGEBA–MCDEA blends. The results are compared with dynamical mechanical measurements and the developing morphology. Both dielectric and mechanical measurements are shown to be good techniques to monitor the phase-separation process and the reaction advancement. Dielectric measurements monitor the buildup in Tg in both the PPE-rich continuous phase and in the epoxy-rich occluded phases. Dielectric measurements are advantageous as they can be made in situ continuously on a single sample throughout the entire cure process. The results show that the phase separation process initially occurs rapidly involving a large amount of the epoxy–amine diffusing into the occluded phase. The rate of the epoxy–amine reaction in the epoxy-rich 30% PPE mixture is approximately equal to that in the neat epoxy–amine system due to two opposing effects, a slower reaction rate due to dilution and a lower level of conversion at vitrification due to the presence of high Tg PPE. In the 60% PPE mixture, the dilution effect of the PPE has a large affect on the decreasing the reaction rate and achievement of vitrification. The continuous thermoplastic-rich phase is observed to vitrify first, followed by vitrification of the thermoset as occluded particles. Finally, the results show as evidenced by the size of the occluded particles and the composition of the continuous phase that the morphology is strongly influenced by the kinetics, diffusion, and viscosity conditions during phase separation.

Посилання на статтю:

Monitoring phase separation and reaction advancement in situ in thermoplastic/epoxy blends / S. Poncet, G. Boiteux, J.P. Pascault, H. Sautereau, G. Seytre, J. Rogozinski, D. Kranbuehl // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 6811–6820.

Monitoring phase separation and reaction advancement in situ in thermoplastic/epoxy blends - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.