kpilogo shields

ВИБІР ПРОФЕСІЇКожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Але, після випуску з університету новоспечених випускників чекає розчарування - вищеназваних фахівців на ринку праці величезна кількість, на кожну вакансію сотні бажаючих, сильна конкуренція. Більш того, з часом приходить розуміння, що бухгалтером, маркетологом, логістом можна стати просто закінчивши відповідні курси і зовсім не обов'язково було витрачати 5 років, щоб отримати вищу освіту в цій галузі.

Як же зробити правильний вибір професії? Слід розглянути два поняття - конкуренція і попит.

Конкуренція

В умовах конкуренції, коли на одне вакантне місце претендує велика кількість бажаючих, роботодавець не прагне збільшувати оплату праці, розуміючи, що серед усіх бажаючих хтось погодиться працювати на низьку зарплату.

Попит

З іншого боку, коли вакантне місце є, а фахівців, готових його замістити немає, виникає попит на фахівців. В умовах, коли працювати просто нікому роботодавці змушені підвищувати оплату праці заради стимуляції приходу нових співробітників.

Таким чином, вибираючи майбутню професію, слід дивитися на реальну потребу у фахівцях в країні.

Какое получить высшее образование в Украине

Результати дослідження газети «Сегодня», в якому проводилося опитування компаній-роботодавців, показали, що на даний момент в Україні не вистачає інженерів, потреба в яких становить 44%. Спираючись на ці дані, найкращим рішенням буде отримати вищу технічну освіту в Україні.

На закінчення слід звернути увагу на той факт, що людина з вищою технічною освітою може освоїти практично будь-яку професію, закінчивши відповідні курси або самостійно. Але, зворотного перевтілення, гуманітарія в інженера, практично не зустрічається.

P.S. Звісно, дана інформація буде корисна лише людям, які на питання: «Чи потрібна вища освіта?», Однозначно відповідають «Так!».

Як отримати освіту інженера?

Кафедра ХПСМ готує інженерів високої кваліфікації як на очній, так і на заочній формі навчання. Ви можете заповнити анкету попередньої реєстрації, що дасть Вам можливість своєчасно отримувати важливу інформацію щодо вступу в НТУУ "КПІ". Для додаткової інформації натисніть кнопку:

Перейти