kpilogo shields

Ethylene carbonate was bulk-polymerized via a ring-opening mechanism using monoethylene glycol (MEG) as initiator and sodium stannate trihydrate as heterogeneous catalyst. Due to the loss of CO2 from a fraction of the repeat units during polymerization, a copolymer comprised of ethylene oxide and ethylene carbonate repeat units, poly (ethylene ether carbonate ) (PEEC) resulted. The purified polymers were shown to be hydroxy-terminated by acetylation of the chain end and subsequent titration. Molecular weights higher than Mn ~ 4600 g mol- ~ were not attainable due to a prevailing level of MEG present adventitiously in the system. PEEC-based polyurethane networks resulted from the reaction of four different molecular weight PEEC diols with a trifunctional isocyanate, triphenylmethane triisocyanate. Network characterization included equilibrium swelling, determination of sol content by solvent extraction, glass transition (T s) by differential scanning calorimetry, and tensile properties by stress-strain measurements. A network curing schedule of 7 days produced networks with high sol contents (10%o). Extension of the curing schedule to 19 days produced networks with low sol contents (2-5%) with the minimum sol content centred about a stoichiometric ratio, OH/NCO, of approximately one. Tensile strength ranged from 1.3 to 12.3 MPa, modulus ranged from 1.5 to 26 MPa, and strain at break ranged from 60 to 240 for networks from PEECs of -M, in the range of 730-4400 g mol- 1. Tensile properties, Tss and equilibrium swelling measurements indicated that at increased isocyanate content the crosslink density of the network increased, possibly due to side reactions such as isocyanurate or allophanate formation.

Посилання на статтю:

Polyurethane networks based on poly (ethylene ether carbonate) diols / Robson F. Storey* and Douglas C. Hoffman // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 2807-2816.

Polyurethane networks based on poly (ethylene ether carbonate) diols - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?