kpilogo shields

Ethylene carbonate was bulk-polymerized via a ring-opening mechanism using monoethylene glycol (MEG) as initiator and sodium stannate trihydrate as heterogeneous catalyst. Due to the loss of CO2 from a fraction of the repeat units during polymerization, a copolymer comprised of ethylene oxide and ethylene carbonate repeat units, poly (ethylene ether carbonate ) (PEEC) resulted. The purified polymers were shown to be hydroxy-terminated by acetylation of the chain end and subsequent titration. Molecular weights higher than Mn ~ 4600 g mol- ~ were not attainable due to a prevailing level of MEG present adventitiously in the system. PEEC-based polyurethane networks resulted from the reaction of four different molecular weight PEEC diols with a trifunctional isocyanate, triphenylmethane triisocyanate. Network characterization included equilibrium swelling, determination of sol content by solvent extraction, glass transition (T s) by differential scanning calorimetry, and tensile properties by stress-strain measurements. A network curing schedule of 7 days produced networks with high sol contents (10%o). Extension of the curing schedule to 19 days produced networks with low sol contents (2-5%) with the minimum sol content centred about a stoichiometric ratio, OH/NCO, of approximately one. Tensile strength ranged from 1.3 to 12.3 MPa, modulus ranged from 1.5 to 26 MPa, and strain at break ranged from 60 to 240 for networks from PEECs of -M, in the range of 730-4400 g mol- 1. Tensile properties, Tss and equilibrium swelling measurements indicated that at increased isocyanate content the crosslink density of the network increased, possibly due to side reactions such as isocyanurate or allophanate formation.

Посилання на статтю:

Polyurethane networks based on poly (ethylene ether carbonate) diols / Robson F. Storey* and Douglas C. Hoffman // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 2807-2816.

Polyurethane networks based on poly (ethylene ether carbonate) diols - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.