kpilogo shields

By reactive blending of polyamide 6 (PA) with polysulfone (PSU) using a gram-scale mixer (Mini–Max Molder), we prepared a series of PA/PSU (80/20 wt. ratio) blends with various diameters of PSU particles; 70 nm by using phthalic anhydride-terminated PSU (PSU-PhAH), 0.4 mm by epoxy-terminated PSU, 0.45 mm by maleic anhydride-grafted PSU and 1.3 mm by non-reactive PSU. By light scattering (LS), small-angle X-ray scattering (SAXS), wide-angle X-ray diffraction (WAXD), and differential scanning calorimetry, it was shown that there did not exist any difference in the crystalline morphology of PA matrix among the blends. Although difference in tensile strength among blends was small but on elongation it was large; the smaller PSU particles yielded larger elongation at break. The bulk-fracture toughness was shown to be higher for the blend with smaller PSU particles. Especially, PSU-PhAH blend showed a remarkably high toughness. In this blend, ductile fracture was shown by SEM observation. Transmission electron microscopic (TEM) observation confirmed the homogenous plastic deformation without interfacial debonding in the two-phase material. In contrast, other blends showed brittle fracture accompanied with interfacial debonding. The adhesive strength between PA and PSU-PhAH phases measured by asymmetric double cantilever beam method was shown to be much higher than in other systems. Thus, when the interfacial adhesive strength is high enough to provide adequate stress transfer, plastic deformation of brittle PSU particle can occur and hence the uniform plastic deformation of the whole material may render high toughness. The lower interfacial adhesion seems to yield in less massive plastic deformation to resulting in lower toughness.

Посилання на статтю:

Morphology-interface-toughness relationship in polyamide/polysulfone blends by reactive processing / P. Charoensirisomboon, T. Chiba, K. Torikai, H. Saito, T. Ougizawa, T. Inoue, M. Weber // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 6965–6975.

Morphology-interface-toughness relationship in polyamide/polysulfone blends by reactive processing - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?